записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Тернопільської клініки

Вибрати інше місто
МЕДІА-ЦЕНТР

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

подписаться

Болі у спині та ногах: почекати чи звертатись до лікаря одразу?

07.03.2016
image

Напевно, немає серед нас людини, яка хоча б раз у житті не відмічала  у себе подібного симптому. Чому і як виникають болі у спині та нозі, як їх діагностувати та чим лікувати?

Одразу ж потрібно сказати, що причин виникнення цих болей є безліч.

В залежності від причини виникнення болю у спині та нозі поділяються на 5 великих груп:

  • болі вертеброгенного походження;
  • болі не вертеброгенного походження;
  • міофасціальні болі;
  • психогенні болі;
  • інші.

Болі вертеброгенного походження це ті, які виникають внаслідок патологічних процесів у хребті (міжхребцевих дисках, міжхребцевих суглобах, сухожиллях). Це може бути при остеохондрозі, грижах м/дисків, поперековому спондильозі, артрозі міжхребцевих суглобів, остеопорозі, стенозі хребетного каналу,  вроджених деформаціях та травмах хребта.

Другу велику групу болей у спині і нозі в залежності від причини становлять – не вертеброгенні, тобто ті, які не пов`язані з ураженням хребта.

Це можуть бути і тунельні синдроми (невропатії стегнового, сідничного, великогомілкового та малогомілкового нервів), посттравматичні невропатії. Можливі і більш серйозні причини такі як, абсцеси, гематоми спинного мозку, гострі порушення спінального кровообігу.

Міофасціальні болі (ІІІ група), виникають як наслідок перенавантаження певних м`язів чи м`язових  груп, характерною їх ознакою є наявність болючих «тяжів» при пальпації м`яза та наявність «тригерних» («пускових») точок – дотик до яких спричинює біль і дискомфорт.

Цікавою і недостатньо вивченою за механізмом виникнення є група психогенних болей, які зустрічаються при депресивних та  тривожних розладах, а також при більш серйозних психічних захворюваннях.

Іншими, але не менш важливими причинами виникнення болей у спині  і нозі є ортопедичні порушення, фантомні болі (при втраті кінцівки), відображені болі (при захворюваннях внутрішніх органів).

Лікування болей в спині та нозі проводиться в залежності від причин їх виникнення, клінічних проявів, вираженості больового синдрому. Це і протизапальна, міорелаксуюча, хондропротекторна, метаболічна терапія, лікувальні блокади, фізіотерапевтичне лікування, ЛФК. В багатьох випадках люди займаються самолікуванням, звертаються не до тих фахівців, з помилковим діагнозом проходять сеанси мануальної терапії, що в кращому випадку відтягує дорогоцінний час, а в гіршому шкодить здоров`ю.

Поставити вірний діагноз, знайти причину виникнення болей у спині та нозі зможе кваліфікований лікар невролог, який проводить ретельний збір скарг, проводить клінічний огляд. Для підтвердження діагнозу існують додаткові методи обстеження. Це і магнітно-резонансна томографія, комп’ютерна томографія, рентгенографія, електронейроміографія та інші. 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки