записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

-19% на збільшення губ та плазмоліфтинг!

Ви знаходитесь на сайті Тернопільської клініки

Вибрати інше місто
МЕДІА-ЦЕНТР

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

подписаться

Болі у спині та ногах: почекати чи звертатись до лікаря одразу?

07.03.2016
image

Напевно, немає серед нас людини, яка хоча б раз у житті не відмічала  у себе подібного симптому. Чому і як виникають болі у спині та нозі, як їх діагностувати та чим лікувати?

Одразу ж потрібно сказати, що причин виникнення цих болей є безліч.

В залежності від причини виникнення болю у спині та нозі поділяються на 5 великих груп:

  • болі вертеброгенного походження;
  • болі не вертеброгенного походження;
  • міофасціальні болі;
  • психогенні болі;
  • інші.

Болі вертеброгенного походження це ті, які виникають внаслідок патологічних процесів у хребті (міжхребцевих дисках, міжхребцевих суглобах, сухожиллях). Це може бути при остеохондрозі, грижах м/дисків, поперековому спондильозі, артрозі міжхребцевих суглобів, остеопорозі, стенозі хребетного каналу,  вроджених деформаціях та травмах хребта.

Другу велику групу болей у спині і нозі в залежності від причини становлять – не вертеброгенні, тобто ті, які не пов`язані з ураженням хребта.

Це можуть бути і тунельні синдроми (невропатії стегнового, сідничного, великогомілкового та малогомілкового нервів), посттравматичні невропатії. Можливі і більш серйозні причини такі як, абсцеси, гематоми спинного мозку, гострі порушення спінального кровообігу.

Міофасціальні болі (ІІІ група), виникають як наслідок перенавантаження певних м`язів чи м`язових  груп, характерною їх ознакою є наявність болючих «тяжів» при пальпації м`яза та наявність «тригерних» («пускових») точок – дотик до яких спричинює біль і дискомфорт.

Цікавою і недостатньо вивченою за механізмом виникнення є група психогенних болей, які зустрічаються при депресивних та  тривожних розладах, а також при більш серйозних психічних захворюваннях.

Іншими, але не менш важливими причинами виникнення болей у спині  і нозі є ортопедичні порушення, фантомні болі (при втраті кінцівки), відображені болі (при захворюваннях внутрішніх органів).

Лікування болей в спині та нозі проводиться в залежності від причин їх виникнення, клінічних проявів, вираженості больового синдрому. Це і протизапальна, міорелаксуюча, хондропротекторна, метаболічна терапія, лікувальні блокади, фізіотерапевтичне лікування, ЛФК. В багатьох випадках люди займаються самолікуванням, звертаються не до тих фахівців, з помилковим діагнозом проходять сеанси мануальної терапії, що в кращому випадку відтягує дорогоцінний час, а в гіршому шкодить здоров`ю.

Поставити вірний діагноз, знайти причину виникнення болей у спині та нозі зможе кваліфікований лікар невролог, який проводить ретельний збір скарг, проводить клінічний огляд. Для підтвердження діагнозу існують додаткові методи обстеження. Це і магнітно-резонансна томографія, комп’ютерна томографія, рентгенографія, електронейроміографія та інші. 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки