Нове відділення - ендоскопія

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Самозахист. 7 причин зробити щеплення від грипу

16.10.2019
image

З приходом холодної та дощової погоди починається сезон застуд. І хоча вилікувати ГРВІ не можна, а можна лише полегшити свій стан, від найнебезпечнішої з цих вірусних інфекцій - грипу - можна захиститися за допомогою вакцинації. Правда, навколо щеплень проти грипу досі повно домислів, а їх важливість багато хто піддає сумнівам. Поки йде період вакцинації (з вересня по початок грудня), розповідаємо, чому вона показана переважній більшості людей і на що звертати увагу.

Від грипу помирають

Щороку грип стає причиною смерті близько півмільйона людей в усьому світі. У групі ризику - діти, люди похилого віку, люди з хронічними захворюваннями. Імовірність інфекції підвищена і у тих, хто стикається з великою кількістю її носіїв - наприклад, працює в місцях великого скупчення людей. За даними недавнього дослідження, вакцинація проти грипу знижує смертність серед дітей з супутніми захворюваннями на 51%, а серед здорових дітей - на 65%. Зараз вакцинація показана всім дітям, починаючи з шести місяців.

 

Немає часу хворіти

Головна рекомендація, якщо людина вже захворіла, - залишатися вдома і перебувати в спокої, а якщо з'являться тривожні симптоми (проблеми з диханням, важка блювота, сплутаність свідомості), звернутися до лікаря. Проблема в тому, що цієї рекомендації мало хто слідує: ми мчимо на роботу, тому що не можемо відкласти проект; з жінками таке відбувається особливо часто через відчуття, що спочатку потрібно виконати всі зобов'язання перед близькими, а потім вже займатися своїм здоров'ям. Варто розуміти, що краще взяти кілька вихідних і відлежатися, ніж чекати, що грип ускладниться і призведе до госпіталізації і довгого лікарняного. Але найкращий спосіб звести ці ризики до мінімуму - це все-таки профілактика.

 

Щеплення не заражають грипом

Зараз використовуються інактивовані вакцини, тобто вірусу грипу в них немає - лише його частинки, які не викличуть хворобу, але змусять імунну систему сформувати потрібні захисні антитіла. Жива ослаблена вакцина існує, причому у вигляді назального спрею. Хоча саме введення такої вакцини приємніше, ніж укол, від її використання практично повністю відмовилися саме через здатність викликати інфекцію, особливо у людей зі зниженим імунітетом.

 

Щеплення безпечні

Після вакцинації можуть виникнути легкі небажані ефекти, але їх не можна навіть порівнювати з небезпеками грипу. Найчастіше це явища, які можливі після будь-якого уколу: біль, синець, припухлість у місці ін'єкції. Є категорія людей, у яких підвищений ризик алергічної реакції на вакцину - це люди з алергією на яєчний білок. Проте навіть при наявності такої алергії в легкій формі вакцинація проводиться без обмежень, а при важкій алергії - в умовах, що дозволяють в разі гострої реакції швидко вжити заходів.

 

Щеплення особливо потрібні жінкам

Жінки часто побоюються вакцин, як і будь-яких інших втручань - здається, що це може нашкодити дитині. Але як би антуїтивно це не звучало, саме це – основне показання для вакцинації. Імовірність важкого перебігу хвороби і ризик опинитися в лікарні у жінок, які матимуть дитинку, вища, а інфекція може нашкодити формуванню нервової системи малюка. Крім захисту самої жінки, щеплення захищає і дитину в перші місяці після народження.

 

Вакцинація захищає тих, кого щепити не можна

Дітям до шести місяців вакцини проти грипу не вводяться, а ось ризик ускладнень в разі інфекції у них вищий. Якщо в родині є маленька дитина, то вакцинація всіх інших допомагає створити захисний «кокон» навколо нього - а певна кількість антитіл потрапляє в кров ще до народження, якщо вакцинація зроблена під час носіння малюка під серцем. Решта методів профілактики ті ж, що і для інших видів ГРВІ: частіше провітрювати приміщення, уникати людних місць і дотримуватися гігієни.

 

Хворіти дорого

У США витрати, пов'язані з грипом, складають в середньому 11,2 мільярда доларів на рік - в основному це витрати на лікування і госпіталізацію, а понад 20 мільйонів втрачається через пропущені робочі дні. Чіткої статистики для України немає, але великі суми витрачаються на непотрібні ліки в спробах все-таки вилікувати грип. Зрозуміло, що якщо ви фрілансер без оплачуваного лікарняного, то хворіти точно невигідно.

Вакцинуватись просто!

Всього лиш телефонуйте за номером 068 752 52 52.


Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом