(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Самозахист. 7 причин зробити щеплення від грипу

image

З приходом холодної та дощової погоди починається сезон застуд. І хоча вилікувати ГРВІ не можна, а можна лише полегшити свій стан, від найнебезпечнішої з цих вірусних інфекцій - грипу - можна захиститися за допомогою вакцинації. Правда, навколо щеплень проти грипу досі повно домислів, а їх важливість багато хто піддає сумнівам. Поки йде період вакцинації (з вересня по початок грудня), розповідаємо, чому вона показана переважній більшості людей і на що звертати увагу.

Від грипу помирають

Щороку грип стає причиною смерті близько півмільйона людей в усьому світі. У групі ризику - діти, люди похилого віку, люди з хронічними захворюваннями. Імовірність інфекції підвищена і у тих, хто стикається з великою кількістю її носіїв - наприклад, працює в місцях великого скупчення людей. За даними недавнього дослідження, вакцинація проти грипу знижує смертність серед дітей з супутніми захворюваннями на 51%, а серед здорових дітей - на 65%. Зараз вакцинація показана всім дітям, починаючи з шести місяців.

 

Немає часу хворіти

Головна рекомендація, якщо людина вже захворіла, - залишатися вдома і перебувати в спокої, а якщо з'являться тривожні симптоми (проблеми з диханням, важка блювота, сплутаність свідомості), звернутися до лікаря. Проблема в тому, що цієї рекомендації мало хто слідує: ми мчимо на роботу, тому що не можемо відкласти проект; з жінками таке відбувається особливо часто через відчуття, що спочатку потрібно виконати всі зобов'язання перед близькими, а потім вже займатися своїм здоров'ям. Варто розуміти, що краще взяти кілька вихідних і відлежатися, ніж чекати, що грип ускладниться і призведе до госпіталізації і довгого лікарняного. Але найкращий спосіб звести ці ризики до мінімуму - це все-таки профілактика.

 

Щеплення не заражають грипом

Зараз використовуються інактивовані вакцини, тобто вірусу грипу в них немає - лише його частинки, які не викличуть хворобу, але змусять імунну систему сформувати потрібні захисні антитіла. Жива ослаблена вакцина існує, причому у вигляді назального спрею. Хоча саме введення такої вакцини приємніше, ніж укол, від її використання практично повністю відмовилися саме через здатність викликати інфекцію, особливо у людей зі зниженим імунітетом.

 

Щеплення безпечні

Після вакцинації можуть виникнути легкі небажані ефекти, але їх не можна навіть порівнювати з небезпеками грипу. Найчастіше це явища, які можливі після будь-якого уколу: біль, синець, припухлість у місці ін'єкції. Є категорія людей, у яких підвищений ризик алергічної реакції на вакцину - це люди з алергією на яєчний білок. Проте навіть при наявності такої алергії в легкій формі вакцинація проводиться без обмежень, а при важкій алергії - в умовах, що дозволяють в разі гострої реакції швидко вжити заходів.

 

Щеплення особливо потрібні жінкам

Жінки часто побоюються вакцин, як і будь-яких інших втручань - здається, що це може нашкодити дитині. Але як би антуїтивно це не звучало, саме це – основне показання для вакцинації. Імовірність важкого перебігу хвороби і ризик опинитися в лікарні у жінок, які матимуть дитинку, вища, а інфекція може нашкодити формуванню нервової системи малюка. Крім захисту самої жінки, щеплення захищає і дитину в перші місяці після народження.

 

Вакцинація захищає тих, кого щепити не можна

Дітям до шести місяців вакцини проти грипу не вводяться, а ось ризик ускладнень в разі інфекції у них вищий. Якщо в родині є маленька дитина, то вакцинація всіх інших допомагає створити захисний «кокон» навколо нього - а певна кількість антитіл потрапляє в кров ще до народження, якщо вакцинація зроблена під час носіння малюка під серцем. Решта методів профілактики ті ж, що і для інших видів ГРВІ: частіше провітрювати приміщення, уникати людних місць і дотримуватися гігієни.

 

Хворіти дорого

У США витрати, пов'язані з грипом, складають в середньому 11,2 мільярда доларів на рік - в основному це витрати на лікування і госпіталізацію, а понад 20 мільйонів втрачається через пропущені робочі дні. Чіткої статистики для України немає, але великі суми витрачаються на непотрібні ліки в спробах все-таки вилікувати грип. Зрозуміло, що якщо ви фрілансер без оплачуваного лікарняного, то хворіти точно невигідно.

Вакцинуватись просто!

Всього лиш телефонуйте за номером 068 752 52 52.


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом