(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

11 міфів в неврології. Частина 2

Надіємось, що роль «руйнівника міфів» вам запала до душі та пропонуємо продовжити розвіювати популярні міфи про неврологію просто зараз!

МІФ 6: АНТИДЕПРЕСАНТИ - ЦЕ ДЛЯ ПСИХІЧНО ХВОРИХ

Реальність: Неврологи часто призначають антидепресанти для лікування симптомів вегетативних захворювань, тривоги, а також при комплексному лікуванні болю. Такі препарати допомагають змінювати сприйняття болю, уникнути механізму замкнутого кола. Справа в тому, що під впливом болю і хронічного фізичного дискомфорту у пацієнтів можуть розвиватися різні емоційні порушення. Це призводить до зміни параметрів фізіологічних процесів, організм переходить в інший режим функціонування, при якому відбувається напруга регуляторних і компенсаторних систем. А це в свою чергу знову викликає біль. Так біль перетворюється в хронічний. При прийомі антидепресантів лікування таких пацієнтів проходить успішніше. При вегетативних захворюваннях вони допомагають пацієнтам не звалитися в тривожний розлад.

Але люди бояться. Є міф, що на антидепресанти можна підсісти. Це не так. Антидепресанти не належать до наркотичних речовин. Сучасні препарати мають мінімум побічних ефектів і не викликають звикання. Щоб лікування було ефективним, важливо правильно підібрати їх, і це може зробити тільки лікар.

МІФ 7: ГОЛКОРЕФЛЕКСОТЕРАПІЯ - ЦЕ ВСЕ ОДНО ЩО ГОМЕОПАТІЯ

Реальність: На цю тему серед пацієнтів і лікарів є два діаметрально протилежні думки: одні вважають, що якщо вам робили голковколювання і вам допомогло, то це випадковість чи ефект плацебо, інші вважають, що цим методом можна лікувати все, аж до апендициту.»

Насправді реальність, як завжди, десь посередині.  Голковколювання і припікання - Чжень-цзю терапія - один з 14 методів традиційної китайської медицини, яка принципово відрізняється від звичної нам європейської та спирається на цілу філософську систему, розроблену близько двох тисяч років тому. Це не до кінця укладається в західну систему мислення. Однак в сучасній медичній практиці звичні нам таблетки і новітні інструментальні дослідження добре поєднуються з голковколюванням і іншими методами традиційної китайської медицини, яка часто не екстрена, а спрямована на гармонізацію роботи органів і систем людини. 

Безумовно, якщо мова йде про апендицит або онкологію, треба бігом бігти до хірурга, а не намагатися вирішити цю проблему голками. У той же час є ряд захворювань, які набагато краще лікуються голкотерапією, ніж методами європейської медицини, - наприклад  невралгія трійчастого і лицевого нервів.

МІФ 8: ЯКЩО БОЛИТЬ СПИНА, ТРЕБА ЛЕЖАТИ

Реальність: Це дуже шкідлива омана. При болях в спині, навпаки, як ніколи актуальний вираз «рух - життя». Рухаючись по дому або прогулюючись, ми підсилюємо кровотік в області хворої ділянки спини, зменшуємо набряк тканин в цій області. При таких природних, не надмірних навантаженнях організм починає сам собі допомагати, і біль в спині поступово зменшується.

МІФ 9: ПРИ БОЛІ В СПИНІ ПОТРІБНО ЇЇ ГРІТИ АБО ОХОЛОДЖУВАТИ

Реальність: При больових симптомах температурними методами самолікування краще не займатися. Коли щось болить, не завжди можна точно зрозуміти, що саме. Біль у спині може бути пов'язана і з хребтом, і з м'язами, і, наприклад, з нирками. Нагріваючи хворе місце, ми ризикуємо собі нашкодити, отримати ускладнення замість полегшення.»

Сенс нагрівання - поліпшити обмінні процеси, кровообіг, але це ж призводить в тому числі до посилення набряку і запалення. Що стосується охолодження, то з ним також не варто експериментувати, так як можна елементарно простудитися або отримати переохолодження внутрішніх органів. 

МІФ 10: Є ТАКЕ ЗАХВОРЮВАННЯ, ЯК ВЕГЕТОСУДИННА ДИСТОНІЯ

Реальність: Іноді після прийому невролога або терапевта в медичній карті можна побачити діагноз «ВСД». На жаль, лікарі часто виставляють цей діагноз, коли не хочуть розбиратися в численних скаргах хворих або не зовсім розуміють, в якому напрямку проводити подальшу діагностику і лікування.»

Однак, наприклад, нестабільний тиск або запаморочення можуть бути симптомами серйозних захворювань. Такі скарги вимагають детального огляду та обстеження пацієнта. 

Якщо говорити про порушення роботи вегетативної нервової системи, то в літературі частіше можна зустріти діагноз «соматоформна дисфункція вегетативної нервової системи». По суті, це набір синдромів, пов'язаний з функціональними розладами роботи вегетативної нервової системи. У сучасній зарубіжній практиці такі пацієнти лікуються переважно у психотерапевтів.

МІФ 11: ЯКЩО Я СЕБЕ НОРМАЛЬНО ПОЧУВАЮ, ТО У МЕНЕ НЕМАЄ ПРОБЛЕМ З ТИСКОМ

Реальність: Про тиск люди зазвичай замислюються, тільки коли з'являються якісь неприємні симптоми: наприклад головний біль, нудота, загальна слабкість. Тим часом проблеми можуть непомітно накопичуватися в організмі.»

Тиск після 40 років треба, однозначно, перевіряти всім. Хоча б раз на тиждень. Це не затратно, не складно і дає шанс помітити той момент, коли він почне підвищуватися. Тонометр, як термометр, повинен бути вдома.

Але виміряти тиск - півсправи. Часто невролог чує від пацієнтів старше 40 років: «Іноді тиск підвищується, я його знижую». На жаль, знижують часто неправильно. Приймають одну-дві таблетки, щоб нормалізувати тиск, і на цьому все. Тим часом так усувається лише прояв проблеми, але не вона сама. І незабаром доводиться повторювати прийом ліків, щоб «збити» тиск.

«Це так званий '' ефект відра здоров'я ''. Ми черпаємо здоров'я з внутрішніх ресурсів, воно закінчується, а назад '' у відро '' його ніхто не підливає. Здоров'я з кожним роком стає все менше. На якомусь етапі його стає зовсім мало, тому що йому немає звідки з'являтися.

У випадку з тиском на дні «відра здоров'я» людей чекає інсульт. Гіпертонічна хвороба, як і різні прояви аритмії, - перші чинники ризику інфарктів і інсультів. Контроль за артеріальним тиском - один з напрямків профілактики цих важких захворювань. У разі відхилення тиску від норми в більшості випадків буде потрібно спільне ведення пацієнта неврологом і кардіологом.

І звичайно, це буде тільки одна складова профілактики. Підливати в «відро здоров'я» потрібно за допомогою фізичної активності, правильного харчування, відмови від шкідливих звичок.


І наостанок…

В МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» консультує лікар-невролог, епілептолог, рефлексотерапевт та психотерапевт. І це не міф!

Ви ж пам’ятаєте про це? 


( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом