записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Тернопільської клініки

Вибрати інше місто
Терапія

Консультація сімейного лікаря, огляд, винесення попереднього діагнозу, направлення на дообстеження (при необхідності) ВСЬОГО 250 грн!!! Приймаємо дітей!

 

Лікування пневмонії

Пневмонія – хвороба дихальної системи інфекційного походження, яка характеризується розвитком запального процесу у легеневій тканині.

 

Найвищі ризики підхопити це захворювання восени та взимку, коли імунітет організму знижений. Дуже часто пневмонію плутають з іншими інфекціями. Основною відмінною ознакою є втягнення у процес легеневих альвеол. Збудниками хвороби є бактерії, віруси, найпростіші, а також грибки.

Сприяючі чинники пневмонії

Для того, щоб хвороба розвинулась, потрібні певні фактори. Вони можуть бути як зовнішніми, так і внутрішніми, але найчастіше ведуть до формування пневмонії наступні:

  • супутні анамнестичні дані хронічних захворювань, а саме риніт та бронхіт;

  • обмеження рухової активності, що веде до застою повітря у легенях;

  • шкідливі звички, особливо тривале тютюнопаління;

  • отруєння випарами токсичних речовин.

Захворіти може будь-хто,та, все-таки, статистичні дані говорять, що найбільші ризики у дітей та осіб старшого віку. Це пов’язано з анатомічними особливостями будови дихальної системи.

 

Лікування пневмонії ТернопільПри цій хворобі не відбувається обмін газів у легенях, тому чим більша запальна ділянка, тим гірше вашому організму.

 

Пневмонію класифікують за площею поверхні легень, яка піддалась ураженню. Потрібно зазначити,що поверхню органу поділяють на сегменти, а ті, в свою чергу, формують долі. Отже, виділяють вогнищеву, сегментарну, лобарну та тотальну форму хвороби.

Симптоми пневмонії

Часто хвороба розвивається вже на фоні існуючих захворювань дихальної системи, або ж як самостійна нозологія. Симптоми однакові і включають наступне:

  • підвищення температури тіла до високих цифр;

  • симптоми загального нездужання, такі як слабкість, знижена працездатність, ломота в тілі, головний біль, поганий сон та знижений апетит;

  • кашель з виділенням мокротиння;

  • важкість під час дихання;

  • бліда шкіра, іноді з рум’янцем на одній половині обличчя.

Варто пам’ятати,що будь-яке погіршення стану потрібно лікувати та, не зволікаючи, звертатись за медичною допомогою. У таких випадках самолікування дуже шкодить та може призвести до нехороших наслідків.

Діагностика та лікування пневмонії

Пневмонія – це не одне з тих захворювань, які можна легко діагностувати та лікувати у домашніх умовах. При перших проявах хвороби зверніться до лікаря. Він, вислухавши ваші скарги та зібравши анамнестичні дані, проведе об’єктивне обстеження, яке включає пальпацію, перкусію та аускультацію. Це спеціальні методи, які дозволять за допомогою діяльності рук, а також фонендоскопа, запідозрити хворобу. Далі вас можуть скерувати на рентгенологічне обстеження, яке вже точно дозволить судити про поширеність процесу.

 

Обов’язковою є лабораторна діагностика, а саме клінічне та біохімічне дослідження крові, сечі та мокротиння. Після отримання результатів потрібно приступати до лікувальних заходів. Спеціаліст допоможе вам підібрати ті препарати, які позбавлять від симптомів пневмонії за короткий проміжок часу. Найчастіше термін одужання складає три тижні, але не варто забувати про індивідуальні особливості людського організму.

 

 

Лікар-терапевт медичного центру «Оксфорд Медікал Тернопіль» допоможе вам побороти недугу. Для запису на консультативний прийом телефонуйте за номером (067) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки