вул. Качали, 5
ПН - ПТ 08.00 - 20.00
СБ - 08.00 - 19.00
НД - 09.00 - 15.00
тел: (0352) 52-52-52
+38 (050) 437 52 52
(068) 752 52 52
Консультація сімейного лікаря, огляд, винесення попереднього діагнозу, направлення на дообстеження (при необхідності) ВСЬОГО 250 грн!!! Приймаємо дітей!
Бронхіальна астма – це хронічне алергічне захворювання дихальної системи, яке проявляється нападами ядухи чи проявами дихального дискомфорту, які мають зворотній характер. У перекладі «астма» з грецької означає ядуха, тобто утруднене дихання.
Ще в давні часи лікарі стикались з цим захворюванням. Авіцена говорив, що астма – це судоми легень.
На сьогодні більш ніж 300 млн осіб серед усього населення планети хворіє на бронхіальну астму за даними ВООЗ (Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я) захворювання характеризується високою смертністю – щорічно помирає приблизно 250 тис людей.
Бронхіальна астма спостерігається найчастіше у пацієнтів до 30 років, у людей, що працюють з хімічними та подразнюючими речовинами, а також у тих, хто вже має в анамнезі бронхолегеневе захворювання хронічного характеру. Оскільки астма є алергічною хворобою, то й причини виникнення відповідні. Діляться вони на зовнішні та внутрішні.
До зовнішніх алергенів відносять наступні:
побутові – пил, домашні кліщі тощо;
професійні – хімічні речовини, метал, фарба, текстиль ;
медикаментозні;
алергени тварин та птахів;
пилкові, грибкові та плісневі;
предмети домашньої хімії;
харчові;
аерополютанти – вихлопні гази, озон, дим, продукти горіння тощо.
Внутрішні алергени включають спадкову схильність, надлишкову масу тіла та алергізацію організму, хронічний бронхіт.
Хвороба проявляється низкою наступних скарг:
напади ядухи – свистяче дихання з хрипами;
задишка з утрудненим видихом;
кашель, який має властивість виникати після навантаження або у нічний час;
відчуття важкості у грудній клітці.
Вказані симптоми виникають внаслідок контакту людського організму з алергічним чинником. Розвивається реакція «антиген-антитіло» та, як результат цього, скорочення м’язових елементів стінок бронхів спазмуючого характеру. Разом з цим підвищується слизоутворення та наступає набряк слизової оболонки бронхів – розвивається відповідна клінічна картина.
Варто відмітити, що симптоми виникають найчастіше у нічні та ранкові години та, у більшості випадків, короткотривалі. Іноді приступ бронхіальної астми може ускладнитись так званим астматичним статусом – симптоми ядухи не проходять тривалий проміжок часу, прийом бронхолітичних препаратів не дає полегшення. У такому випадку слід негайно звертатись за невідкладною медичною допомогою.
Щоб встановити вірний діагноз, лікар збирає скарги, анамнестичні дані, оцінює об’єктивні параметри дихальної системи. Далі він може запропонувати вам провести дослідження мокротиння та алергологічне обстеження. Велику інформативність дає рентгенологічне дослідження грудної клітки.
Лікування проводиться сімейним лікарем, терапевтом або пульмонологом. Після визначення стадії та перебігу захворювання призначається необхідна схема прийому лікарських препаратів. При погіршенні самопочуття проводиться корекція дозування та власне медикаментів. Лікування спрямоване на позбавлення від неприємних симптомів або ж мінімізацію загострень.
Для отримання більш детальної інформації та запису на консультативний прийом до терапевта телефонуйте за номером (068) 752 52 52.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом