(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Увага! Лікар знає краще за інтернет! Онлайн-консультації спеціалістів - чудова альтернатива в період карантину!

Мануальна терапія в Тернополі

Об'єднуючи в собі принципи неврології, біомеханіки, ортопедії та нейрофізіології, мануальна терапія з давніх часів є дуже дієвим лікувальним методом. 

Слово «мануальний» походить від грецького manus - рука. Так, мануальна терапія являє собою вплив рук лікаря на організм пацієнта. Багато хто плутає мануальну терапію і масаж, але різниця між ними істотна. Масажист працює тільки з м'якими тканинами, а мануальний терапевт впливає на суглоби і міжхребцеві диски, а також внутрішні органи. 

Що лікує мануальна терапія? 

Лікування мануальною терапією застосовується при:

  • викривленнях хребта (сколіоз, кіфосколіоз, лордоз);

  • міжхребцевих грижах;

  • остеохондрозі;

  • м'язових спазмах;

  • захворюваннях внутрішніх органів;

  • радикуліті.

Мануальна терапія - абсолютно безболісна. Кілька сеансів мануальної терапії можуть принести помітне полегшення при деяких проявах вегетосудинної дистонії, головних болях і запамороченнях, порушеннях в роботі шлунково-кишкового тракту та інших хворобливих станах. Слід сказати, що мануальна терапія - дуже серйозний метод, і курс лікування повинен призначити тільки лікар.

Традиційні види мануальної терапії 

Мануальна терапія активно розвивалася протягом останніх 150 років. За ці роки виникло багато різних методик, які взаємодоповнюють один одного. 

Маніпуляційна техніка мануальної терапії. Ця техніка використовує короткі і не дуже сильні поштовхоподібні рухи, які допомагають відновити рухливість суглоба. Найчастіше використовується для маніпуляцій в області хребта і крижів. 

Мобілізаційна техніка мануальної терапії. Мобілізація - це серія рухів, спрямованих на м'яке витягування хребців, а також нахили хребта. Після таких маніпуляцій збільшується рухливість суглобів, нормалізується кровообіг, зникають набряки.

М'які техніки мануальної терапії значно розширили можливості мануальної терапії. Вони використовуються для поліпшення м'язового тонусу і стану зв'язок, зняття болю і напруги. Такі техніки характеризуються відсутністю різких рухів. До цієї групи належить і постізометрична релаксація - метод збільшення рухливості зв'язок та м'язів.

Особливості мануальної терапії та ефективність

 В сучасній медицині різні методики мануальної терапії застосовуються дуже широко. З їх допомогою лікують артрити, артрози, міалгії, остеохондроз, деформації хребетного стовпа, наслідки інсульту і травм, захворювання внутрішніх органів і головного мозку.

 Це дуже щадний неінвазивний метод. Однак для стійкого ефекту потрібно не одна процедура, а цілий курс, тривалість якого залежить від проблеми і ступеня тяжкості. Мінімальна кількість сеансів - три, в середньому ж призначається 5-7 процедур. При цьому сеанси можна проводити не частіше, ніж двічі на тиждень. 

Результати курсу мануальної терапії:

  • зняття болю в спині;

  • усунення запалення при м'язових спазмах;

  • поліпшення гнучкості спини;

  • поліпшення загального самопочуття.

Мабуть, найстійкіший міф про мануальну терапію - це хворобливість процесу. Насправді сильного болю бути не повинно - навіть в тому випадку, якщо людина приходить до лікаря зі скаргами на больовий синдром. Вибираючи мануального терапевта, будьте пильні: ні в якому разі не можна зв'язуватися з людьми, чия кваліфікація викликає сумніви - мануальна терапія призначається лікарем і виконувати її теж повинен дипломований фахівець.

Записатись можна за номером (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиКулянда Андрій Олегович Лікар ортопед-травматолог

інформація про лікаря

2009 – 2015рр. - навчання в ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім.І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я», спеціальність «Лікувальна справа».

2015 – 2017рр. - інтернатура на базі Тернопільського державного медичного університету ім.І.Я. Горбачевського та ортопедо-травматологічного відділення Тернопільської університетської лікарні, здобув кваліфікацію лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Ортопедія і травматологія»

2017р. - участь у міжрегіональній науково-практичній конференції  «Нове в ортопедії та травматології» у м. Рівне.

2018р. - курси тематичного вдосконалення «Особливості ранньої діагностики та лікування вродженої ортопедичної патології»  на базі ННІПО Тернопільського державного медичного університету ім.І.Я. Горбачевського.

З 2017 р. лікар ортопед-травматолог в КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня №2».

2017 - 2018 р. лікар у ФК «Нива-Тернопіль».

З 2019 р. – лікар ортопед-травматолог у МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».

2019 р. – участь у ХVІІІ з’їзді ортопедів-травматологів України, м. Івано-Франківськ.

2019 р. – участь в конференції з міжнародною участю «Нововведення в лікуванні невропатичного болю», м. Київ.

2020 р. – участь в тренінгу «Вертеброгенний біль у спині. Блокади при болях у спині та суглобах. Практичні навички техніки блокад при болях у спині та суглобах».

2020 р. – курси тематичного вдосконалення «Актуальні питання фізіотерапії, медичної реабілітації та ЛФК в ортопедії та травматології»


показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом