Надійний та доступний метод діагностики запальних захворювань жіночої сфери - гінекологічний мазок на флору. Це досить поширений аналіз у гінекології, який лікарі рекомендують здавати при підозрі на запальні захворювання статевих органів та при профілактичних check up.
Показання для мазка на флору
Мазок на мікрофлору рекомендується:
при підозрі на порушення мікрофлори піхви, що можливо після курсу прийому антибіотиків, недотримання особистої гігієни (синтетична білизна, постійне використання щоденних прокладок), порушень дієти та інших причин;
при підозрі на запальні процеси в сечостатевому тракті;
для встановлення діагнозу при скаргах пацієнта на нехарактерні (за кольором, запахом, обсягом) виділення з піхви або свербіж, печіння, почервоніння слизової оболонки статевих органів;
при комплексному обстеженні;
підготовка до гінекологічних маніпуляцій, оперативних втручань;
у ході щорічного планового гінекологічного обстеження.
Також бажано зробити дослідження мазка на флору після незахищеного контакту з новим статевим партнером.
Мазок на флору періодично рекомендується здавати і жінкам, і чоловікам (для аналізу береться зіскрібок з уретри).
Що показує мазок на флору?
На слизовій оболонці статевих органів може жити численна кількість мікроорганізмів. Вони необхідні захисту слизової оболонки від хвороботворних мікроорганізмів. У нормі (коли в сечостатевому тракті немає запалень та захворювань) підтримується кількісний та видовий баланс умовно-патогенної мікрофлори, з переважанням лактобактерій. При порушенні цієї рівноваги виникає дисбіоз. Причинами можуть стати гормональні порушення, антибіотики, незахищені статеві контакти та інші фактори.
Дослідження мазка мікроскопічним способом показує:
паличкоподібні бактерії – присутні в нормі в мікрофлорі піхви;
гриби – в нормі відсутні у гінекологічному мазку;
клітини плоского епітелію – клітини слизової оболонки сечостатевого тракту;
ключові клітини свідчать про бактеріальний вагіноз;
слиз – присутній у помірних кількостях. підвищення чи зниження її кількості може говорити про запальний процес;
лейкоцити – імунні клітини, показники запального процесу.
Всі показники в мазку на флору розшифровуються окремо для таких ділянок сечостатевого тракту, як уретра, піхва та шийка матки.
Як проходить аналіз мазка на флору?
Процедура взяття зіскрібка для аналізу проста – при гінекологічному огляді з дзеркалами беруться виділення зі слизової оболонки піхви, уретри та шийки матки. Забраний матеріал наноситься на скло, яке пізніше вивчається під мікроскопом. Процедура досить швидка і безболісна, не несе абсолютно ніякої загрози та шкоди.
Термін готовності результатів мазка флори – до двох днів.
Підготовка до здачі мазка на флору
Щоб здати мазок на флору, лікар порекомендує:
звернутися поза періодом менструації;
за 2-3 дні відмовитися від статевих контактів та застосування вагінальних свічок, ванн, спринцювання;
за 1-2 години до аналізу не мочитися.
На інформативність результатів може вплинути застосування антибіотиків, антисептиків та інших препаратів. Варто попередити лікаря про прийом будь-яких медикаментів.
Забір мазка на флору у Тернополі
Цей та велику кількість інших аналізів можна здати у медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль». Забір аналізів, співпраця з кращими лабораторіями країни, прийом лікарів потрібної спеціалізації, доступні ціни та зручний для пацієнтів графік роботи – ось основні плюси звернення до клініки.
Записатися на здачу мазка на флору, консультацію гінеколога та інші обстеження можна на сайті або за телефоном (0352) 52 52 52 чи (068) 752 52 52.