(068) 752 52 52
Замовити зворотній дзвінок

Увага! Лікар знає краще за інтернет! Онлайн-консультації спеціалістів - чудова альтернатива в період карантину!

Кінезіотейпування для дітей в Тернополі

Кінезіотейпування дозволяє зняти біль, зміцнити суглоби, усунути набряки і відновити повний об’єм рухів. Використовувані тейпи не доставляють дискомфорту дитині і можуть накладатися з самого раннього віку.

Що таке кінезіотейпування?

Сучасний метод лікування і реабілітації, розроблений в 1973 році, сьогодні активно застосовується у дорослих і дітей при різних захворюваннях.

Методика полягає в накладенні на шкіру спеціальних еластичних пластирів (тейпів), які знижують внутрішньотканинний тиск і забезпечують ефективні процеси лімфодренажу та мікроциркуляції.

Якісні сучасні тейпи виготовляються з бавовни і спандексу (еластичного полімеру). Завдяки такому складу тейпи добре розтягуються тільки поздовжньо. Товщина і вага виробів аналогічні вазі і товщині шкіри. Завдяки цьому вони не доставляють дискомфорту. Адгезивний клейкий шар розроблений із застосуванням акрилу, є вологостійким і термочутливим (активуються при впливі температури тіла).

Показання до тейпування у дитини

Основними показаннями до використання спеціальних пластирів у маленьких пацієнтів є:

 • порушення постави;

 • травми різних типів;

 • вальгус / варус стоп;

 • порушення в роботі опорно-рухового апарату;

 • остеохондроз;

 • вироблення правильних стереотипів рухів;

 • набряки судинного ґенезу;

 • лімфостаз;

 • келоїдні рубці.

Кінезіотейпування в педіатричній застосовується сьогодні з перших місяців життя дитини. Починати користуватися спеціальними пластирами можна тоді, коли малюкові виповниться 6 місяців. 

Важливо! Кожен випадок розглядається індивідуально. Рішення про таке лікування або реабілітацію завжди приймає лікар. Клеїти тейпи в домашніх умовах не рекомендується. Навіть докладні інструкції (в тому числі відео) не дадуть вам повного уявлення про техніку накладення пластирів. Без спеціальних знань і навичок ви можете заподіяти шкоди здоров'ю дитини. 

Варіанти кінезіотейпування у дітей

Існує 3 методи використання кінезіотейпів для дітей.

Лімфатичний. Даний метод використовується для збільшення простору під шкірою з метою зменшення процесу запалення, зниження больового синдрому та поліпшення циркуляції крові.

Функціональний. Цей метод використовується для поліпшення роботи м'язів. Кінезіотейп здатний як привести м'язи в тонус, так і розслабити. При необхідності за допомогою тейпів обмежується амплітуда рухів.

Зміцнюючий. Основним завданням такої методики є зміцнення зв'язкового апарату після оперативних втручань або травм.

Як проводиться кінезіотейпування?

Тейпування проводиться шляхом накладання тейпів (спеціальних пластирів) на певні області на тілі. Попередньо місце аплікації очищається і ретельно просушується. При наявності на шкірній ділянці значної кількості волосся, воно видаляється. Після цього відрізається оптимальний за розміром шматок пластиру. З виробу знімається захисна плівка, а краї закругляются. Шкіра в передбачуваному місці розтягується і пластир приклеюється з мінімальним натягом. Після накладення кінезіотейп використовується 3-5 днів.

Важливо! Терти пластир не можна. Після прийому душу або занять спортом тейп промакувати рушником.

Після закінчення терміну носіння пластир відклеюють. Попередньо бажано обробити тейп спреєм або іншої спеціальною рідиною. Це дозволить не тільки дезактивувати клей, але і зволожити шкіру для запобігання подальшого виникнення подразнень. Знімається пластир у напрямку росту волосся під невеликим кутом. Після процедури шкіра додатково зволожується.

Переваги тейпування

До переваг тейпування відносять:

 • зручність використання завдяки еластичності виробу;

 • забезпечення дихання шкіри;

 • безпека для здоров'я дитини;

 • стійкість до вологи;

 • відсутність обмежень по використанню;

 • можливості для тривалого застосування;

 • відсутність стресу для дитини. 

Записатися попередньо можна за номерами 068 752 52 52 чи 0352 52 52 52.

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиКулянда Андрій Олегович Лікар ортопед-травматолог

інформація про лікаря

2009 – 2015рр. - навчання в ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім.І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я», спеціальність «Лікувальна справа».

2015 – 2017рр. - інтернатура на базі Тернопільського державного медичного університету ім.І.Я. Горбачевського та ортопедо-травматологічного відділення Тернопільської університетської лікарні, здобув кваліфікацію лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Ортопедія і травматологія»

2017р. - участь у міжрегіональній науково-практичній конференції  «Нове в ортопедії та травматології» у м. Рівне.

2018р. - курси тематичного вдосконалення «Особливості ранньої діагностики та лікування вродженої ортопедичної патології»  на базі ННІПО Тернопільського державного медичного університету ім.І.Я. Горбачевського.

З 2017 р. лікар ортопед-травматолог в КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня №2».

2017 - 2018 р. лікар у ФК «Нива-Тернопіль».

З 2019 р. – лікар ортопед-травматолог у МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль».

2019 р. – участь у ХVІІІ з’їзді ортопедів-травматологів України, м. Івано-Франківськ.

2019 р. – участь в конференції з міжнародною участю «Нововведення в лікуванні невропатичного болю», м. Київ.

2020 р. – участь в тренінгу «Вертеброгенний біль у спині. Блокади при болях у спині та суглобах. Практичні навички техніки блокад при болях у спині та суглобах».

2020 р. – курси тематичного вдосконалення «Актуальні питання фізіотерапії, медичної реабілітації та ЛФК в ортопедії та травматології»


показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом