Запитайте у нас
Дякуємо, що скористались нашою формою контактів. Найближчим часом наш співробітник зв`яжеться з вами.
Оберіть клініку, введіть ваш Email - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
Відіслати
Передзвоніть мені
Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами
Введіть Ваше ім`я та номер телефону і наші співробітники з Вами зв`яжуться в самий найближчий час.
Відіслати
Записатись на прийом
Дякуємо, що скористались нашою формою контактів. Найближчим часом наш співробітник зв`яжеться з вами.
Оберіть клініку, введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
Відіслати
МЦ Оксфорд Медікал Тернопіль
(0352) 52 52 52
 • Передзвоніть мені
  Передзвоніть мені Введіть Ваше ім`я та номер телефону і наші співробітники з Вами зв`яжуться в самий найближчий час.
  Відіслати
 • Записатись на прийом
  Записатись на прийом Оберіть клініку, введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
  Відіслати

Лікування імпетиго

Імпетиго вважається шкірно-інфекційне захворювання, що викликане дією стрептококів та стафілококів, або ж їхньою комбінацією. У першу чергу бактерії вражають верхній шар епідермісу, через що виникають гнійничкові висипи всім тілом, що згодом можуть перейти в струпи, з яких утворюються кірки.

Причини виникнення та симптоми імпетиго

Причинами виникнення можуть бути:

 • екземи;
 • дерматоз;
 • контактний дерматит;
 • укуси комарів;
 • синці;
 • поранення.

Люди, в яких є екзема, псоріаз, діти з ексудативним діатезом більш схильні до такої хвороби. Окрім цього, захворіти можна через переохолодження, сильне перегрівання шкіри, зниження імунітету, нестачу вітамінів, цукровий діабет, перебіг захворювання в когось із членів родини. Сприятливою основою для розвитку збудників імпетиго може бути використання мазей із вмістом гормонів для лікування інших шкірних хвороб.

Людина часто стикається з інфекційними мікроорганізмами, що поширюються у бруді і можуть стати збудниками захворювання. Розвивається імпетиго швидко, може викликати запалення.

Виникає хвороба при утворенні поверхневих везикул. Дуже швидко вміст новоутворень стає гнійним, в результаті чого виникають пустули з білою облямівкою навколо. На місці руйнування останніх, що відбувається дуже швидко, утворюються ерозії, поверхня яких вкривається жовто-бурими або медово-жовтими кірочками через рідину, що засихає. Відтак кількість утворень на шкірі постійно та периферійно росте, що випливає у збільшення інфекційного вогнища. Окрім цього, при митті збільшується можливість перенести інфекцію та її збудники руками на інші частини шкіри, а разом з цим можна поширити процес захворювання.

Виникають рани на різних ділянках шкіри, залежно від потрапляння інфекції, що викликає імпетиго, в травму. Переважно утворюються подразнення біля рота, підборіддя і верхньої губи. Під час цього хворий відчуває печіння, свербіж, виникає бажання весь час розчісувати місце запалення, що абсолютно протипоказано робити, адже після тріскання бульбашок збудник хвороби заражає здорову шкіру.

При виникненні симптомів імпетиго спостерігається збільшення лімфатичних вузлів.

Види імпетиго та лікування імпетиго

Існує два види імпетиго – стрептококове і стафілококове. Попри загальну їхню схожість спостерігаються конкретні відмінності. Зокрема, що стосується вигляду ураження і його збудника.

 • Стрептококове імпетиго передбачає виникнення червоних цяток на обличчі, боках тулуба, кінцівках, а пізніше – пухирчастих набряків з напівпрозорою рідиною. Після того, як кірка відпадає спостерігається виникнення рожевих плям. Збудником цього виду є стрептокок, що вражає в першу чергу дітей та жінок з ніжною, чутливою шкірою.
 • Для стафілококового імпетиго (викликане стафілококом) характерне виникнення дрібних пухирців з гнійним вмістом, що всихається, перетворюючись на жовто-буру кірку. Зараження відбувається на обличчі, шиї, стегнах.

Розпочинається лікування хвороби опісля визначення його виду, а відтак і збудника. Переважно призначають амбулаторне лікування імпетиго. Хворому потрібно виділити все індивідуальне – посуд, постільну білизну, засоби гігієни. Дитину з імпетиго треба уберегти від контакту з іншими дітьми задля попередження перенесення інфекції.

Якщо не розпочати вчасне лікування, то хвороба може функціонувати впродовж кількох тижнів чи місяців навіть. Раціональна терапія ліквідовує процес протягом 5-7 днів. Імпетиго не залишає рубців, тільки вторинні плями, які згодом самі зникають.

Лікування імпетиго в клініці «Оксфорд Медікал» передбачає: 
 • швидке визначення хвороби та її виду завдяки сучасному медичному обладнанню;
 • консультацію та призначення дієвого лікування кваліфікованим лікарем-дерматологом;
 • якісну роботу професійного персоналу, що забезпечить гарантоване лікування та попередження виникнення захворювання в інших;
 • доступні ціни.
Рейтинг страницы:
9.35 из 10 , на основании 39 голосов
Вы не ввели ваше имя Имя может содержать только буквы Вы не ввели номер телефона Телефон слишком короткий Вы не заполнили капчу Вы не правильно заполнили капчу Вы не заполнили поле сообщения Вы не ввели email Вы не правильно ввели email Спасибо, наши менеджеры с вами свяжуться в ближайшее время